לקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות
מערכות AC/DCהנדסה ביו-רפואיתהנדסה כימיתמעבר חוםהנדסת חומריםאנליזה נומרית, FEA, PDEמכניקת זורמים (CFD)פיזיקהמערכות RFביוטכנולוגיההנדסת תגובה כימיתMEMSאקוסטיקהמכניקה מבניתמערכות אופטיות ופוטוניםאלקטרוכימיהננוטכנולוגיההנדסת נפט וגזאלקטרוסטטיקהמגנטוסטטיקהגיאופיזיקההידרולוגיה, זרימה תת קרקעיתרעש ותנודותזיהוי מערכת / כיול מודל

סילבוס סדנת CFD בתוכנת COMSOL Multiphysics®

במסגרת הסדנא נציג את מגוון היכולות של תוכנת ®COMSOL בתחום של CFD – Computational Fluid Dynamics (דינאמיקה של זורמים חישובית). התופעה הפיזיקלית של זרימת נוזלים וגזים נפוצה בכל מקום והמון מערכות מבוססות עליה: מערכות טבעיות (מפלים נהרות), ביולוגיות (זרימת דם) וטכנולוגיות רבות ומגוונות כדוגמת מטוסים, אוניות, מכוניות, רכבות, צוללות, טילים, כלי טיס בלתי מאוישים, תחנות כוח להפקת אנרגיה, מערכות אלקטרוניות וביורפואיות, תהליכי עיבוד וייצור של חומרים מורכבים וכן הלאה.

CFD הינו ענף במכניקה של הזורמים אשר מיישם את השיטות הנומריות בעזרת אלגוריתמים לשם פתרון המשוואות ההידרודינמיות. תוכנת ®COMSOL פותרת את משוואות הזרימה באמצעות שימוש בשיטת האלמנטים הסופיים.

הבנת התופעה הפיזיקלית החשובה נחוצה לצורך ביצוע אנליזות נומריות וסימולציות של זרימה צמיגה, זרימה דחיסה, זורמים שאינם איזותרמיים, זורמים שאינם ניוטוניים, זורמים דו-פאזיים וזרימה בתווך פורוזיבי.

קיימים שני משטרי זרימה:

  1. זרימה למינרית
  2. זרימה טורבולנטית

הסדנא היא ההזדמנות שלך להבין כיצד תוכנת ®COMSOL Multiphysics מספקת לך את כל הכלים הנחוצים לפתרון בעיות מורכבות ב- CFD. בעזרת התוכנה ניתן לבנות סימולציות של מודלים מורכבים בתחום של הידרודינמיקה. ®COMSOL מאפשרת לצמד את הזרימה לפיזיקות נוספות כדוגמת מעבר חום (בעיות העוסקות בהסעה טבעית ומאולצת), דיפוזיה ותגובות כימיות (בעיות העוסקות בבעירה), ומכניקה (בעיות העוסקות באינטרקציה של זורם/מבנה).

אם אתה עוסק בבניית מודלים המערבים דינאמיקת זורמים מכל הסוגים, סדנא זו היא עבורך!

לצורך השתתפות בסדנא לא נדרש ידע מוקדם בתוכנת ®COMSOL Multiphysics
משך הסדנא: שלוש שעות

להרשמה לסדנה זו השאר פרטיך כאן