Error: Contact form not found.

מולטיפיזיקליות להמונים:COMSOL® רוצה לבצע דמוקרטיזציה לסימולציות בתהליך התכנון – כתבה טלוויזיונית מהאתר המוביל Engineering.com:

סימולציה היא תנאי מפתח בהפיכת תהליך פיתוח המוצרים בצורה וירטואלית לאמת קיימת. לכן אין זה פלא שתוכנות סימולציה גדלות במהרה במונחי הוצאה ושימוש בתהליכי פיתוח מוצרים.
לאמיתו של דבר, הנתח שתופסים סימולציה ואנליזה (או CAE – computer-aided engineering, הנדסה בעזרת מחשב, או CAD – תכנון בעזרת מחשב computer-aided design) בעוגת ניהול מחזור חיי המוצר (PLM – product life management) היה 12.3% בשנת 2013, שהביא אותם כמעט לאותו גודל כמו ה- cPDM, התוכנות לניהול הידע המוצרי, הדור הבא והמתקדם של מערכת ה- CAD, עם 13.8%.
בעוד שאת שוק תוכנות ה- CAE מובילים מספר מועט של ספקים גדולים, ישנן עדיין הזדמנויות רבות למשתתפים אחרים בשוק כולל ®COMSOL, מפתחת של פתרונות מולטיפיזיקליים. בחמש השנים האחרונות ראו בחברה את הרווחים צומחים ב- 20 אחוזים בשנה ל- 65$ לערך בשנת 2013. נתון זה הופל אותה לאחת המובילות בשוק בתת-סגמנט ה- CAE המולטיפיזיקלי.

התכונה הייחודית במולטיפיזיקליות היא שביצוע סימולציות של מספר “בעיות” בו זמנית עשוי לספק תמונה כללית טובה יותר אודות איך מודל תלת מימדי של מוצר באמת יתפקד בהשוואה לסימולציות של תופעה אינדיבידואלית. אחרי הכל, העולם האמיתי הוא מולטי-פיזיקלי. גורם אחד משפיע על השני, השני משפיע על השלישי, וכך הלאה.
ע”י אספקת יכולות מולטיפיזיקליות, התוכנה של ®COMSOL השיגה בסיס איתן של 100,000 משתמשים. מספר זה גדול באופן מפתיע בהתחשב בכך שאין הרבה מומחים ברחבי העולם המוכשרים בפתרון בעיות מתקדמות ומורכבות כאלה. לפי החברה, בסיס המשתמשים כל כך גדול עד שהוא מתקרב לגבול החדירה לשוק. “הבעיה היא שפשוט אין עוד יותר מדי אנשים עם רמת ההכשרה הנדרשת. לכן על מנת להמשיך את הצמיחה הגבוהה הסתכלנו על הדבר הבא: לשתף את הקולגות, השותפים והלקוחות של המשתמשים הללו”, מציין סוונטה ליטמרק, מייסד ומנכ”ל קבוצת ®COMSOL, ומוסיף כי זה פותח שוק פוטנציאלי שהוא בכמה רמות יותר גדול.
כאשר שוקלים משתפי פעולה אפשריים לאנליסטים המומחים המשתמשים ב- ®COMSOL, השוק יכול להיות הרבה יותר גדול. “כעת אנחנו מדברים אולי על כמות משתמשים גדולה פי 10. הבעיה היחידה שלנו היא: כיצד נוכל להגיע אליהם?”, ליטמרק שואל רטורית. בתגובה, הוא מציין שתי חדשנויות ב- COMSOL Multiphysics® 5.0 להתקנה באתר הלקוח או דרך ענן, הנקראות בונה היישומים – The Application Builder, והשרת של קומסול – ™The COMSOL Server.

“זוהי גישה מהפכנית במולטיפיזיקליות. עם בונה היישומים והשרת, סימולציה הופכת לזמינה בדרך חדשה לחלוטין. מודלים חישוביים מתקדמים של ®COMSOL אשר פותחו ע”י מומחים יכולים להפוך בקלות ליישומים בדפדפן של Windows, ואז להיות מופצים בתפוצה רחבה, וגם אנשים שאינם מומחים יכולים להשתמש ולהבין אותם בשרשרת הפיתוח של מוצרים”, מנכ”ל ®COMSOL עומד על דעתו, ברור שבמצב רוח טוב אחרי שהתוכנה נבחרה לאחרונה למוצר השנה ע”י קוראי המגזין “NASA Tech Briefs”.

האם סימולציה מולטיפיזיקלית תחדור את התקרה?

אז, האם נראה את המכירות של סימולציה מולטיפיזיקלית מגיעות לגבהים חדשים? לפי האנאליסטים ב CIMdata שוק ה CAE יהיה אחד התת-סגמנטים בעלי הצמיחה המהירה ביותר בניהול מחזור חיי המוצר בארבע השנים הקרובות. המספרים הסופיים של 2014 עדיין לא מוכנים סופיים. בכל זאת CIMdata חוזים שתהיה לתת-סגמנט זה צמיחה כוללת של 8.8% לרווחים של 4.6 מיליארד דולר. עד שנת 2018 הצמיחה צפויה להיות 7.7% בשנה. זה מהיר יותר מ- PLM במצב נורמלי, שצפוי לצמוח ב- 5.5% בשנת 2014 ו- 5.8% שנתי עד 2018.

אין זה מפתיע כי ANSYS היא שחקן מרכזי בכל הקשור לרווחים. זוהי תמונת המצב של שוק הסימולציות והאנליזות כפי שמשתקף מהדוח של CIMdata ב- 2013:

לאור המספרים הללו ®COMSOL היא עדיין שחקנית קטנה בשוק עם 1.5% נתח שוק. לעומת זאת, בנישה שלה של מולטיפיזיקליות היא אחת הספקיות הגדולות ביותר.

לחצו כאן להמשך קריאת המאמר בשפה האנגלית, כולל הנושאים:

  • “ניוטון, משוואות דיפרנציאליות, ומדוע ®COMSOL משווקת את הטכנולוגיה שלה כייחודית”
  • “כיצד מפתחי מוצרים משתמשים במולטיפיזיקליות?”
  • “מספר שלבים חשובים בתכנון המבוסס סימולציה”
  • “חברת Arkansas Power Electronics מרוויחה מהשימוש ב- Application Builder”
  • “האם ®COMSOL יכולה להביא את המולטיפיזיקליות אל המיינסטרים?”

תוכנת ®COMSOL Multiphysics מוסיפה למגוון יכולותיה את יכולת המעקב אחר קרני אור

תוכנת ®COMSOL Multiphysics מוסיפה למגוון יכולותיה את יכולת המעקב אחר קרני אור חבילת התוכנה ®COMSOL Multiphysics, מארז ידוע מאוד המיוצר ע"י תאגיד ®COMSOL (ברלינגטון, מסצ'וסטס), אשר מסוגל למדל בשיטה הנומרית סוגים רבים...

module-simulation-for-all

מידול וסימולציה לכולם! מדענים כגון ניוטון, מקסוול ואחרים העניקו לנו את המודלים המתמטיים, "חוקי המדע" שהופכים לאפשרי את החיזוי המדויק של התפתחות מערכות ועצמים פיזיקליים בחלל ובזמן בהינתן תנאי שפה...

national-physical-lab

המעבדה הפיזיקלית הלאומית מרחיבה את השימוש בקומסול מולטיפיזיקס המעבדה הפיזיקלית הלאומית - National Physical Laboratory, היא מוסד המדידה הלאומי של בריטניה ומרכז מוביל עולמי למצוינות בפיתוח והטמעה של סטנדרטי המדידה...

comsol-multiphysics-5-0

COMSOL Multiphysics® 5.0 עם בונה היישומים החדש נבחר ע"י קוראי המגזין NTB כמוצר המעניק את הערך הפרקטי ביותר ואת האיכויות הטכניות הכי גבוהות. ברלינגטון, מסצ'וסטס (10 בפברואר 2015), משרדי חברת COMSOL®,...