Error: Contact form not found.

כיצד תהפוך את מלאכת פיתוח מוצרים ותכנונם להליך פשוט, מהיר ויעיל בעלויות

חברות רבות ברחבי העולם וכמובן גם בישראל עוסקות במלאכה המעניינת אך גם המאתגרת של פיתוח מוצרים אשר יש בהם אלמנטים טכנולוגיים. חלקן שייכות לצוות המו”פ של חברות אשר עוסקות גם בייצור בפועל של המוצרים, בעוד שחלקן נותנות את שירותי הפיתוח והתכנון וכל הנושא של תכן הנדסי לחברות יצרניות שונות ומגוונות.

כאשר מתכננים מוצר טכנולוגי כלשהו, לא משנה באיזה מדובר, יש להתחשב בתהליך בכל האילוצים הפיזיקליים שעשויים להשפיע עליו ולשנותו, בין אם באופן ויזואלי ובין אם לאו. לדוגמא אם מעוניינים לפתח מערכת בלימה חדשה לרכב, יש לבחון משתנים רבים כגון המיקום האידיאלי של המערכת ברכב, מה קורה במהירויות שונות, בתנאי מזג אוויר שונים, מהו חוזקה של המערכת בבחינת תאונות דרכים, ועוד ועוד.

בעבר הדרך לבדוק את שלל התופעות הפיזיקליות שעשויות להשפיע על המוצר הנבחן הייתה להתכנס שעות ארוכות על פני ימים ושבועות, לפתח אבי טיפוס רבים, ועליהם לבחון כל אילוץ פיזיקלי בפועל, בשטח. תוצאה שאינה משביעת רצון הייתה מביאה את המפתחים לחזור אל שולחן התכנון, אל השרטוטים והחישובים, ואל פיתוח אב טיפוס משופר, או שלא.

תהליך זה גוזל כמויות אדירות של זמן, כסף, כוח אדם ושעות מעבדה. בעידן המודרני אין שום סיבה לעשות זאת, כשיש לכל המפתחים והמתכננים של מוצרים בעלי אופי טכנולוגי את הכלי האידיאלי – תוכנת ®COMSOL Multiphysics. זוהי אחת מתוכנות הסימולציות הפיזיקליות המתקדמות והמובילות בעולם, אשר מתפקדת כמעבדה וירטואלית משוכללת בעלת תאימות פיזיקלית מלאה לניסוי שטח.

תוכנת ®COMSOL פועלת בשיטת האלמנטים הסופיים, ועובדת בצורה מאוד פשוטה וידידותית למשתמש: מייבאים שרטוט של מודל מוצר אותו מעוניינים לפתח ישירות מתוכנות שרטוט מובילות וידועות. כעת המודל מוצג בדף העבודה של התוכנה מחולק לאלמנטים סופיים, עבור כל אחד מהם ניתן לבצע צימוד של מספר תופעות פיזיקליות ואילוצים בו זמנית. זו בעצם הייחודיות הגדולה של תוכנת ®COMSOL Multiphysics על פני המתחרים.

את תוצאות הניסויים והבדיקות מקבלים על גבי התוכנה בדרך פשוטה של אנליזה נומרית, וניתן לבחון בצורה וירטואלית קלה וזולה כיצד משתנה המודל, ולבצע את ההתאמות הנדרשות. רשימת התופעות הפיזיקליות שקיימות בתוכנה ארוכה מאוד, מוצגת בצורה של מודולים, וכוללת את כל התופעות הידועות והשימושיות: שדות חשמליים, מגנטיים ואלקטרומגנטיים, תדרי רדיו, גלים אופטיים, MEMS, פלסמה, מוליכים למחצה, מעבר חום, גיאומכניקה, אקוסטיקה ועוד. סימולציות נומריות מתקדמות זו הדרך הטובה ביותר לבצע פיתוח מוצרים חדשים.

את התוכנה משווקת בישראל באופן בלעדי חברת נומריקל בע”מ, אשר מציעה שירותי ייעוץ מקצועיים, פתרונות מדעיים לכלל השוק הישראלי, ומפעילה סדנאות היכרות וסדנאות מקצועיות בחינם בסביבת העבודה של קומסול מולטיפיזיקס.

הדבר שבזכותו כל עולם פיתוח המוצרים משתנה מהקצה אל הקצה

גישת המולטיפיזקליות משנה את עולם פיתוח המוצרים מהקצה אל הקצה לתכנן מוצר ולפתח אב טיפוס שלו אלו מלאכות הרבה יותר סבוכות ממה שנדמה לאדם הפשוט. בטבע פועלות תופעות פיזיקליות רבות ומגוונות מאוד, אשר חלקן...

מרעיון ועד לשיווק: סימולציה מצמצמת את אי הוודאות בחדשנות מוצר

רעיון ועד לשיווק: סימולציה מצמצמת את אי הוודאות בחדשנות מוצר בתעשיית האלקטרוניקה של ימינו, חדשנות היא דבר הכרחי לטובת השגת צמיחה, כאשר זמן קצר בין שלב הרעיון על המוצר ועד להגעה לשלב שיווק המוצר בשוק...

איזה מכשול עומד בדרככם להמצאת המוצר פורץ הדרך, וכיצד תתגברו עליו?

ישראל של העשורים האחרונים חווה תופעה מדהימה שרבים כבר שמו לב אליה אך לא ממש יודעים לתת לה את ההסבר המדויק והראוי. קוראים לה "מדינת הסטארטאפ" והיא מכוונת לעובדה כי בישראל קיימת כמות עצומה של חברות...

ניסוי וטעייה בפיתוח מוצרים – מתומאס אדיסון ועד לזמנים המודרניים של היום

כולנו מכירים את תומאס אדיסון, הממציא האמריקאי הדגול שחי במחצית השניה של המאה ה- 19 ובשליש הראשון של המאה ה- 20. אדיסון נחשב באותו זמן לממציא הגדול ביותר בעולם והביא לקהל הרחב מספר רב מאוד של המצאות,...